چرا باید از نرم افزار msp استفاده کنیم؟

نرم افزار msp

شرکت مایکروسافت از اصطلاح PPM ویا(Project and Portfolio) برای اشاره به گروهی از محصولات خود استفاده میکند که شامل برنامه های زیر میباشد:

Microsoft Project Professional و Project server و Project Web App.

این نرم افزارها به وسیله SharePoint Server با یکدیگر یکپارچه شدند که این امر یک پلت فرم همکاری و اطلاعاتی در دسترس تمام اعضای تیم پروژه و کسانی که در پروژه سهیم هستند، قرار میدهد.

این ترکیب یک راهکار ثابت شده و متمرکز برای کسب موفقیت در مدیریت پروژه و پرتفولیو(Portfolio) را به همراه میاورد.

در مقابل آن، Microsoft Project Standard  یک راهکار مستقل برای پروژه های دارای یک ایستگاه کاری میباشد و برای کار مشترک در سرار بخش ها و پروژه ها طراحی نشده است.

مشتریان معمول نرم افزار msp

نرم افزار PPM شرکت مایکروسافت مناسب شرکت هایی است که به برنامه ریزی متمرکز پروژه ها و مدیریت در میان پروژه های متعدد اهمیت زیادی میدهند. آن ها ممکن است نیازمند عملکردهایی چون مدیریت متمرکز منابع، برنامه ریزی ظرفیت، مدیریت پرتفولیو(Portfolio)، ارائه گزارشات منعطف و چشمگیر و … باشند که این نیازها تنها با استفاده است سرویس PPM شرکت مایکروسافت میسر است.

راهکاری مبتنی بر نقش با گزینه های چندگانه

بر عکس Microsoft Project Standard که یک راهکار مستقل است، سرویس PPM ابزاری مبتنی بر نقش است که نه تنها برای مدیران پروژه بلکه برای تمام افراد سهیم و درگیر در پروژه ازجمله تصمیم گیرندگان مفید است.

این نرم افزار میتواند در تمام فازهای اجرایی پروژه ، از جمع آوری ایده ها و نیازهای پروژه تا انتخاب پروژه درست(از دیدگاه استراتژیک و تجاری) و از برنامه ریزی پروژه تا اجرا و مدیریت پروژه، مفید باشد.

با توجه به نیازهای پروژه، پلت فرم PPM راهکارهایی آماده ارائه میکند که میتوانند برای گام های مستقل فرآیندها و یا حتی برای تمام چرخه حیات پروژه استفاده شوند. این راهکارها را میتوان به راحتی متناسب با هر یک از نیازمندی های خاص سازمان طراحی و استفاده کرد.

جمع آوری ایده های پروژه

با استفاده از جریانات کاری(Workflows) ، میتوان ایده های پروژه را از تمام اعضای تیم جمع آوری کرد. این پروسه با جمع آوری داده های اولیه آغاز میشود و این پیشنهادات با استفاده از داده های ساختاریافته (Structured data) غنی سازی میشوند که اولویت بندی پروژه ها در میان یکدیگر را سهولت میبخشد. همچنین با استفاده از SharePoint Designer و Visio حال کاربران میتوانند جریانات کاری را به صورت گرافیکی رسم کنند.

یکپارچه سازی مدیریت پرتفو(Portfolio Management)

عملکردهای جدید مدیریت پرتفولیو در نرم افزار msp به سازمان ها کمک میکند تا پورتفولیوی پروژه خود را (Project Portfolio) جمع آوری کنند و پروژه هایی را که باید تحقق یابند انتخاب کنند. شاخص انتخاب میتواند به طور کامل مالی باشد(بودجه، منابع در دسترس و …) یا شامل فاکتورهای نرم باشد( مانند رضایت مشتری) که با توجه به هدف و نیاز سازمان ها تعیین میشود.

در ادامه با ما همراه باشید تا به شرح سایر ویژگی های نرم افزار msp بپردازیم.

دیدگاه خود را بفرستید :

* - فیلد های ستاره دار ضروری است.

© تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد