معرفی نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور و ویژگی های آن

نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور

نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور یک راهکار مدیریت پروژه مبتنی بر سرور است که توسط شرکت مایکروسافت تولید و ارائه میگردد. این نرم افزار از نرم افزار شیرپوینت به عنوان زیرساخت استفاده میکند و از هر دو نسخه وب و اپلیکیشن نرم افزار پشتیبانی میکند.

ویژگی های نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور

با ارائه نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور، شرکت مایکروسافت قابلیت های نرم افزار مایکروسافت پروجکت را گسترش داده است. نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور اطلاعات پروژه را در یک پایگاه داده مرکزی مبتنی بر SQL ذخیره میکند که این اطلاعات را در مقابل دسترسی های غیر مجاز و خرابی محافظت میکند. همچنین مدیر پروژه میتواند با تعریف کاربران و سطح دسترسی برای آنان امنیت اطلاعات را کنترل کند. یک پایگاه داده مرکزی میتواند گزارشات در سراسر سازمان در سطح پروژه را پشتیبانی کند. همچنین مدیران پروژه میتوانند تمام جزئیات پروژه را تحت کنترل و نظارت خود داشته باشند. همانند نسخه دسکتاپ نرم افزار مایکروسافت پروجکت وظایف، پروژه ها و منابع میتوانند بخش های اختصاصی برای اهداف متفاوت سازمانی را دارا باشند.

یک مدیر پروژه نیاز به ایجاد ارتباط میان برنامه ریزی های پروژه و تقسیم وظایف میان اعضای تیم دارد. در دسترسی تحت وب وظایف تخصیص یافته میتوانند در صفحه مربوط به اعضای تیم انجام گیرند. همچنین اعضای تیم نیاز به اطلاع رسانی وضعیت ها و تغییرات هستند تا اطلاعات مدیران پروژه همواره به روز باشد. نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور از طریق دسترسی وب میتواند از ارتباطات میان اعضای تیم پشتیبانی کند. اعضای تیم نیز میتوانند از طریق دسترسی وب پروژه (Project web access) و یا از طریق لیست My tasks در تایم شیت (Time sheet) خود وضعیت کارها را به روز کنند. حجم کار منابع نیز توسط پروژه و منابع پروژه در مرکز منابع(Resource Center) تجزیه و تحلیل میشوند که امکان پیش بینی نیازهای آینده منابع را به مدیران میدهد و موجب بهره وری و بهبود استفاده از منابع میشود.

همچنین درک مفاهیم بصری با استفاده از دسترسی تحت وب بسیار ساده تر نسبت به نسخه تحت دسکتاپ میباشد. نماها میتوانند برای کمک به استانداردسازی محافظت گردند. نرم افزار پروجکت سرور تقویم ، نماها، جداول ، فیلترها و فیلد های قابل شخصی سازی دارد. همچنین برای هر پروژه راه اندازی شده بخشی اختصاصی به نام Project Workspace وجود دارد.یک Project Workspace فضایی در نرم افزار شیرپوینت است که اعضای تیم پروژه میتوانند در آن اسناد، مشکلات و ریسک های پروژه را به اشتراک بگذارند.

نرم افزار مایکروسافت پروجکت سرور نرم افزار قدرتمند برای ایجاد ارتباط مؤثر میان پروژه و اعضای تیم است که با امروزه به یکی از برترین ابزار مدیریت پروژه های سازمانی بدل شده است و میتوان گفت نمونه ای جامع و گسترش یافته از نرم افزار مایکروسافت پروجکت میباشد که همین موضوع قدرتمندی این نرم افزار را در میان سایر نرم افزارهای سازمانی نشان میدهد.

همچنین با همت متخصصان و کارشناسان شرکت پویشگران در بخش نرم افزارهای سازمانی حال نسخه فارسی و تقویم شمسی این نرم افزار نیز برای سهولت کار کاربران داخلی توسط این شرکت ارائه میگردد.

منبع: www.replicon.com

دیدگاه خود را بفرستید :

* - فیلد های ستاره دار ضروری است.

© تمامی حقوق این سایت محفوظ می باشد